Kurucular

Tolga HOTAMIŞ

Eğitim: İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, 2007
             Dokuz Eylül Üniversitesi Finansman Yüksek Lisans Bölümü, 2010

Kariyer: Profesyonel kariyerine İstanbul merkezli bir inşaat firmasının ince işler yapımını üstlendiği Kemercity Apartments projesinde ince işler şantiye şefi olarak başladı. Aynı zamanda, şirketin Kemer Koru Evleri projesi işlerinde hak ediş ve kesin hesap çalışmalarını yürüttü.

2010 yılında farklı bir yol çizerek kariyerine Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. bünyesinde değerleme uzman yardımcısı olarak devam etmiştir. Konut değerleme uzmanlığı lisansını aldıktan sonra aynı sektörde faaliyet gösteren başka bir şirkete transfer olmuştur.

2012 yılında ise sektörün önde gelen ve tanınan 4 değerleme uzmanı ile birlikte SPK ve BDDK lisanslı bir gayrimenkul değerleme şirketi kurmuş ve 3 sene boyunca yönetim kurulu üyesi ile genel müdür yardımcılığı görevlerini Kasım 2015 tarihine kadar üstlenmiştir. Değerleme sektöründeki kariyerine bir süreliğine ara vermiştir.

İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir. Aynı zamanda, C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahiptir.

İnşaat mühendisliği ve finansman eğitiminde edindiği teorik bilgiler ile çeşitli inşaatlarda edindiği deneyimleri, misyon ve vizyonu doğrultusunda kurumsal bir yapıda hayata geçirebilmek amacıyla 2015 yılında THC Gayrimenkul Geliştirme şirketini yönetici ortak sıfatıyla kurmuştur.

Mustafa Gökhan TIĞA

Eğitim: Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, 2006

Kariyer: Profesyonel kariyerine 2006 yılında İzmir merkezli Tepekule Yapı Denetim şirketinin bünyesinde kontrol elemanlığı ile başlamış olup, burada geçirdiği 1 seneden sonra, daha fazla sorumluluk alma düşüncesi ile 2007 yılında Üstay İnşaat şirketinin Suudi Arabistan’da yer alan Aramco Petrol Rafinerisi’nin genişletme projesinde saha mühendisi olarak görev almaya başlamıştır.

2010 yılında Şantiye deneyimlerine artı olarak farklı bir yol çizerek kariyerine Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. bünyesinde değerleme uzman yardımcısı olarak devam etmiştir. Her türlü gayrimenkulün değerlemesinden, rapor kontrolüne kadar çeşitli alanlarda görev almıştır. SPK Gayrimenkul Değerleme lisansını aldıktan sonra nihayetinde şantiye ve gayrimenkul geliştirme konusunda edindiği deneyimleri, misyon ve vizyonu doğrultusunda kurumsal bir yapıda hayata geçirebilmek amacıyla 2015 yılında THC Gayrimenkul Geliştirme şirketini yönetici ortak sıfatıyla kurmuştur.

EAYK Lisanslı bir Yelkenci olup, Evli ve bir çocuk babasıdır.